کلاس یوس در کرج
 • آزمون یوس چیست؟

آزمون یوس (YÖS) در واقع آزمون ورودی دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه از مقطع دیپلم می باشد که برای افراد خارجی طراحی شده است. اکثر دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه با آزمون یوس اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می کنند و بخشی از آنها نیز با آزمون SAT پذیرش دانشجو دارند.

آزمون یوس شامل 3 مبحث است که این مباحث شامل دروس ریاضی، هوش (منطق و پرابلم) و هندسه می باشند. تعداد سوالات آزمون یوس حدود 80 سوال است که بخش اندکی مربوط به سوالات هندسه (حدود 10 درصد سوالات) و مابقی  حدوداً به طور مساوی بین دروس هوش و ریاضی تقسیم می شوند.

این آزمون توسط دانشگاه های ترکیه هر ساله در بازه زمانی فروردین تا تیر ماه برگزار می شود که بر طبق نتایج آن دانشگاه ها اقدام به جذب دانشجوی خارجی می کنند. نمره ی آزمون از 100 می باشد و برای قبولی در رشته های مختلف باید نمرات متفاوتی را کسب کرد.

 شایان ذکر است که طی سال های اخیر روند انتخاب و پذیرش سلیقه ای برخی از دانشگاه ها و نیز بحث مواردی نظیر فروش صندلی باعث شد تا سازمان آموزش عالی ترکیه(YÖK) وارد عمل شده و به منظور سامان بخشی ورود به دانشگاه های ترکیه تصمیم بگیرد که مجدد متولی برگزاری آزمون یوس سازمان ÖSYM باشد.به همین منظور نام آزمون یوس به یوس مرکزی MYÖS تغییر پیدا کرد و طی قانون شماره ۲۵۴۷ نیز ابلاغ گردید.

کلاس های یوس
 • کلاس های یوس گروه آموزشی MLG

گروه آموزشی MLG بزرگترین برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون یوس کلاس های خود را در پکیج های مختلف برگزار می کند که عبارتند از:

کلاس های جامع سالیانه
و یوس متمرکز(TR YOS)
کلاس های سالیانه
ریاضی یوس
کلاس های سالیانه
هوش یوس
کلاس های سالیانه
هندسه یوس
 • مزایای آزمون یوس نسبت به سایر آزمون های ورودی دانشگاه ها
 • حجم مباحث آزمون یوس بسیار کم تر از مباحث کنکور سراسری ایران است.
 • این آزمون حدودا توسط 50 دانشگاه بصورت جداگانه برگزار می شود که خود شانس پذیرش را بالا می برد.
 • تعداد دروس مورد مطالعه نیز فقط 3 درس می باشد.
 • نوع دیپلم نیز برای انتخاب رشته اهمیتی ندارد . پس با رشته ریاضی نیز می توان شانس پذیرش پزشکی داشت .
 • نمونه سوالات آزمون یوس

تعداد سوالات آزمون یوس به طور میانگین حدود 80 سوال است و زمان تقریبی پاسخ به سوالات آزمون یوس حدود 100 دقیقه می باشد. بخش اندکی از سوالات آزمون یوس مربوط به سوالات هندسه (حدود 10 درصد سوالات) و مابقی حدوداً به طور مساوی بین دروس هوش و ریاضی تقسیم می شوند. سطح سوالات آزمون یوس برای دانش آموزان کشور ما بسیار ساده می باشد. نمره ی آزمون یوس از 100 می باشد و برای قبولی در رشته های مختلف ( رشته های پزشکی، پیراپزشکی، مهندسی ،هنر و …) باید نمرات مختلف را کسب کرد.

 • رشته های موجود در دانشگاه های ترکیه

شرکت کنندگان در دوره های یوس می توانند در تمامی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، رشته های پیراپزشکی، رشته های مهندسی، علوم پایه، هنری و … تحصیل کنند.

 • زبان آزمون یوس ترکیه

سوالات آزمون یوس عمدتا به 2 زبان ترکی و انگلیسی می باشد که حق انتخاب با دانشجو می باشد.(البته برخی دانشگاه های ترکیه به زبان های فارسی ، عربی ، فرانسوی ، روسی و آلمانی هم سوالات خود را ارائه می دهند ولی به دلیل ترجمه نامناسب توصیه ما به دانشجویان این است که زبان ترکی یا انگلیسی را انتخاب کنند.)
عموما موسسه های برگزار کننده دوره های یوس ترکیه اعتقاد دارند که زبان ترکی از اهمیت کمتری برخوردار است و می گویند از آنجا که سوالات آزمون یوس توضیحی نیستند و اکثرا یا به صورت شکل و یا به صورت فرمول می باشند زبان ترکی از اهمیت کمتری برخوردار است ولی این دیدگاه درست نیست . چرا که در سال های اخیر سوالات آزمون یوس برخی دانشگاه ها به گونه ای شده که نیاز به یادگیری زبان ترکی هم بسیار احساس می شود.
گروه آموزشی MLG در تمام کلاس های یوس خود چه کلاس یوس در کرج به صورت حضوری و چه در کلاس های آنلاین خود زبان ترکی استانبولی را به صورت کامل و در حد نیاز به دانش پذیران آموزش می دهد.

 • تور آزمون های یوس ترکیه

گروه آموزشی MLG با تجربه چندین ساله خود در برگزاری تور های آزمونی ، هر ساله اقدام به برگزاری تور های آزمون یوس ترکیه می کند. دانشجویان یوس برای شرکت در آزمون های یوس ترکیه بین 2 هفته تا 1.5 ماه به کشور ترکیه سفر کرده و در هتل ها یا خوابگاه های مختلف ساکن می شوند.
تور آزمونهای ترکیه باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد چرا که دانشجویان باید با آرامش کامل در آزمون ها حاضر شوند.
از دیگر امکانات تور آزمون های یوس ترکیه ترانسفر فرودگاهی و همچنین ترانسفر به محل آزمون های یوس می باشد. شناسایی دقیق محل آزمون ها و حضور به موقع در آزمون ها از نکات حائز اهمیت در برگزاری تور آزمون های یوس است.

 شایان ذکر است که طی سال های اخیر روند انتخاب و پذیرش سلیقه ای برخی از دانشگاه ها و نیز بحث مواردی نظیر فروش صندلی باعث شد تا سازمان آموزش عالی ترکیه(YÖK) وارد عمل شده و به منظور سامان بخشی ورود به دانشگاه های ترکیه تصمیم بگیرد که مجدد متولی برگزاری آزمون یوس سازمان ÖSYM باشد.به همین منظور نام آزمون یوس به یوس مرکزی MYÖS تغییر پیدا کرد و طی قانون شماره ۲۵۴۷ نیز ابلاغ گردید. در صورتی که آزمون یوس به صورت متمرکز برگزار شود، بازه تور آزمون یک هفته ای خواهد بود.
این تور هرساله در دو شهر آنکارا یا استانبول برگزار می شود.

 • نحوه برگزاری آزمون یوس

آزمون یوس توسط اکثر دانشگاه های ترکیه هر ساله در بازه زمانی فروردین ماه تا تیرماه برگزار می شود که بر طبق نتایج آن دانشگاه ها اقدام به جذب دانشجوی خارجی می کنند. قبل از سال 2010 آزمون یوس به صورت سراسری و یک بار در سال برگزار می شد. در حال حاضر نیز خبرهایی از شورای آموزش عالی ترکیه (YOK) به گوش می رسد که امکان بازگشت به گذشته وجود دارد که این آزمون دوبار در سال به صورت سراسری (منظور از آزمون سراسری، آزمون متمرکز TR می باشد) برگزار شود ولی تا به این لحظه به صورت رسمی خبری اعلام نشده است.

 • هزینه آزمون یوس

هزینه ی آزمون یوس در دانشگاه های مختلف ترکیه متفاوت است. این هزینه یا به صورت لیر و یا به صورت دلار یا یورو پرداخت می شود. معمولا هر دانشگاه بین 300 تا 800 لیر برای ثبت نام آزمون یوس هزینه دریافت می کند. البته گاها دیده شده برخی از دانشگاه ها نیز برای انتخاب رشته وجه دریافت می کنند.

 • دوره های آزمون یوس به صورت خصوصی و تک درس

اگر در مباحثی  مشخص از مجموعه مباحث آزمون یوس( دروس ریاضی، هوش، هندسه، پرابلم و منطق) مشکل دارید ، مجموعه آموزشی MLG کلاس های آموزشی تک درس به صورت خصوصی (حضوری یا آنلاین ) را نیز برگزار می کند.

 • آموزشگاه یوس در کرج و تهران

گروه آموزشی MLG (موسوی) همواره تلاش کرده تا بیشترین خدمات آموزشی را در بین آموزشگاه های آزمون یوس ارائه داده تا بالاترین میزان رضایت را برخوردار شود.مهمترین فاکتور در این امر ارائه برنامه دقیق آموزشی می باشد. 

در بین آموزشگاه های یوس در کشور مجموعه MLG شاید تنها مجموعه ای باشد که به صورت تخصصی داوطلبان شرکت در کلاس یوس را مشاوره می دهد، و این امر زیر نظر مشاورین تخصصی کلاس های یوس انجام می پذیرد. 

گروه آموزشی MLG (موسوی) در کلاس های آنلاین آزمون یوس و حتی کلاس های حضوری آزمون یوس نیز مشاوره تخصصی داشته و دانشجویان و خانواده می توانند در تمامی مراحل دوره های یوس به صورت تخصصی مشاوره شوند.

یک قطعه عکس پرسنلی

اسکن گذرنامه شرکت کننده به همراه ترجمه

اسکن مدرک موقت دیپلم یا پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ترجمه شده

واریز هزینه آزمون به حساب دانشگاه مربوطه

 • محل برگزاری آزمون یوس

حوزه های برگزاری آزمون یوس عموما در شهر دانشگاه برگزارکننده آزمون بوده ولی اکثر دانشگاه ها در شهرهای بزرگ ترکیه مانند آنکارا، استانبول، ازمیر و … نیز حوزه های آزمون تعیین می کنند.
برخی دانشگاه ها حتی در کشورهای دیگر هم حوزه ی آزمون دارند. به طور مثال در سال های گذشته دانشگاه های استانبول و آتاتورک در ایران در شهرهای تهران و تبریز حوزه ی آزمون داشتند. (قابل ذکر است که به دلیل شیوع ویروس کرونا حوزه های ایران لغو شدند)

زمان اعلام نتایج آزمون های یوس ترکیه:

نتایج اولیه آزمون یوس ترکیه حدودا 2 هفته تا 1 ماه پس از زمان برگزاری منتشر می شوند و در بازه ای که دانشگاه های ترکیه برای ثبت نام تعیین می کنند ثبت نام توسط تیم آکادمی MLG انجام می شود . در بازه های زمانی مختلف پس از انتخاب رشته اولیه و بر حسب تعداد پذیرش دانشگاه یا تعداد ثبت نام ها و صندلی های خالی دانشگاه های ترکیه امکان دارد هر دانشگاه یک یا دو بار تکمیل ظرفیت برای رشته های باقی مانده انجام دهد.

قبولی در دانشگاه های ترکیه:

درصد قبولی در آزمون یوس با در نظر گرفتن دانشگاه های خصوصی ترکیه 100 درصد است. با شرکت در کلاس های یوس در کرج به صورت حضوری و کلاس های آنلاین آزمون یوس در گروه آموزشی MLG از سراسر کشور می توانید احتمال قبولی خود در تمامی رشته ها و دانشگاه ها را بالا ببرید.

انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه:

انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه در تیر ماه و یا مرداد ماه هر سال انجام می شود. برخی دانشگاه های ترکیه که آزمون برگزار نمی کنند ، از طریق نمرات آزمون سایر دانشگاه ها اقدام به انتخاب رشته می کنند که گاها دیده شده برای انتخاب رشته هزینه ای دریافت می کنند که البته این هزینه زیاد نخواهد بود. گروه آموزشی MLG در تمامی کلاس های حضوری یوس در کرج و کلاس های آنلاین یوس تمامی موارد انتخاب رشته را به صورت کامل انجام می دهد.

رشته های تحصیلی

بازه ی حدودی شهریه ترمی در دانشگاه های دولتی

پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی

5 هزارلیر – 60 هزارلیر

معادل: 10 تا 120 میلیون تومان

رشته های پیراپزشکی

(فیزوتراپی، مامایی، پرستاری، …)

3هزار لیر – 15 هزار لیر

معادل: 6 تا 30 میلیون تومان

رشته های مهندسی

(برق، معماری، کامپیوتر، عمران، صنایع، …)

2 هزار لیر – 10 هزار لیر

معادل: 4 تا 20 میلیون تومان

رشته های علوم انسانی

(اقتصاد، گردشگری، روابط بین الملل، …)

1 هزار لیر – ۵ هزار لیر

معادل: 2 تا ۱۰ میلیون تومان

رشته های هنری

(عکاسی، گرافیک، طراحی لباس، طراحی جواهر، نمایش ، …)

۲ هزار لیر – ۱۰ هزار لیر

معادل: ۴ تا ۲۰ میلیون تومان

 • در کلاس یوس در تهران و کرج چه میگذره؟
 • گروه آموزشی MLG با برنامه ریزی دقیق و منظم برای هر جلسه آموزشی در طی دوره های تحصیل در ترکیه تا انتهای راه همراه دانشجویان می باشد.
 • برگزاری دوره های حضوری / آنلاین پوس توسط برترین اساتید یوس ایران
 • به بیش از ۵۵۰ ساعت آموزش مفاهیم ریاضی ، هوش ، هندسه و زبان ترکی استانب
 • آموزش روش های تست زنی و مدیریت آزمونی
 • برگزاری ۱۲ مرحله آزمون آزمایشی هدفمند و جامع
 • ارائه جزوات تالیفی اختصاصی مجموعه و کتاب های منبع به صورت اورجینال
 • مشاوره ، برنامه ریزی و پشتیبانی تحصیلی
 • برگزاری آزمون های کلاسی و ارائه کاربرگ های تمرین در منزل
 • ارائه کارنامه تحلیلی به تفکیک دروس
 • ثبت نام و انتخاب رشته آزمون های دانشگاه های ترکیه
 • تشکیل کلاس های نکته و تست به همراه رفع اشکال
 • ثبت نام بورسیه های تحصیلی کشور ترکیه
 • برگزاری تور آزمونی دانشگاه های ترکیه در شهر های استانبول و آنکارا
Socail Media Instagram

برای دیدن ویدیو های آموزشی رایگان زبان های خارجی به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

برای اطلاع از شرایط تحصیل در ترکیه به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *