مدرک آیلتس

مدرک آیلتس

از آنجا که آزمون آیلتس جزو مهمترین آزمون های بین المللی محسوب می شود، سالانه بیش از هزاران نفر درسراسر جهان در این آزمون شرکت می کنند و به رقابت می پردازند. داشتن مدرک آیلتس یکی از راه های اثبات واجد شرایط بودن شما در زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه های بین المللی است. وجود مدرک آیلتس علاوه بر ادامه تحصیل د ردانشگاه های معتبر دنیا، به شما کمک میکند که به مهاجرت و یا راه اندازی کار جدید نیز فکر کنید.

قبل از هر چیز برای گرفتن مدرک آیلتس باید سطح فعلی شما مشخص شود. بنابراین با شرکت در آزمون تعیین سطح ، دانش زبان کنونی خود را ارزیابی کنید . بهتر است این آزمون تعیین سطح شبیه به آزمون اصلی آیلتس باشد که رویکرد آیلتسی داشته باشد و هر ۴ مهارت لیسنسنگ و ریدینگ و رایتینگ و اسپیکینگ را ارزیابی کند.

امروزه یکی از مهمترین و اصلی ترین دلیل داوطلبان برای داشتن مدرک آیلتس مهاجرت است. در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان، داشتن مدرک آیلتس جهت مهاجرت یا گرفتن اقامت الزامی است، زیرا این مدرک توسط سازمان های مهاجرت به رسمیت شناخته شده است.

در ایران بیشتر داوطلبان برای تدریس زبان انگلیسی مشتاق به دریافت مدرک آیلتس هستند. با در اختیار داشتن مدرک آیلتس می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را اثبات کنید و به تدریس بپردازید. مزایای داشتن آیلتس در این بخش بسیار زیاد است زیرا بسیاری از زبان آموزان ترجیح می دهند دوره آموزش آیلتس را با شخصی داشته باشند که خود دارای مدرک معتبر بین‌المللی است.

مدرک آیلتس کاربردهای متفاوتی دارد اولین و مهمترین کاربرد آن ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی است .

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، تمامی دانشگاه های دنیا، نتایج آزمون آیلتس را قبول دارند. در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید و اگر قصد شرکت در مقطع دکتری  دانشگاه های داخل ایران را دارید، آزمون آیلتس به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های مصاحبه دکتری شناخته ‌می‌شود

 کاربرد بعدی مدرک آیلتس برای اشتغال است.

یکی از مهمترین مدارک لازم برای گرفتن  ویزا و اشتغال در خارج از کشور، داشتن مدرک آیلتس جهت تأیید مهارت زبان انگلیسی است. اکثر مراکز کاریابی و هم چنین شرکت‌ها در دنیا، به آیلتس به عنوان مبنای انتخاب فرد مناسب جهت در اختیار گرفتن شغل اعتماد می‌کنند.

یکی از شروط اصلی در بیشتر کشورهایی که زبان اصلی آن ها انگلیسی است، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر برای مهاجران و دانشجویان خارج از آن کشورمی‌باشد. سطح مهارت زبانی و حتی نوع مدرک آیلتس (جنرال یا آکادمیک) قابل قبول مؤسسات، شرکت ها و سازمان های در بسیاری موارد متفاوت است و همچنین سقف نمره قبولی را نیز بر حسب نیازخود ، کشورها و سازمان‌ها مشخص می‌کنند.

مدرک آیلتس در تمامی کشورهای جهان حتی در آمریکا به عنوان معتبرترین مدرک بین المللی برای سنجش و ارزیابی زبان انگلیسی شناخته می‌شود. این مدرک از زمان صدور به مدت ۲ سال اعتبار دارد.

 اعتبارمدرک آیلتس قابل تمدید نیست و پس از طی شدن زمان ۲ ساله اعتبار قانونی خود را از دست می‌دهد. در واقع تنها راه تمدید اعتبار مدرک آیلتس شرکت مجدد در این آزمون و اخذ مدرک جدید آیلتس می‌باشد!

 1. تقویت زبان عمومی
 2. تقویت تخصصی مهارت‌های ۴ گانه اصلی زبان انگلیسی
 3. تقویت مهارت گرامر
 4. شروع دوره‌های مقدماتی آموزشی آیلتس (Fundamental)
 5. دوره‌های میانی آیلتس (Pre IELTS)
 6. شرکت در کلاس‌های تخصصی آیلتس
 7. استفاده از کارگاه‌های تخصصی آیلتس در صورت ضعف در مهارت‌ها
 8. شرکت در آزمونهای آزمایشی ماک آیلتس جهت سنجش واقعی سطح آیلتس
 9. ثبت نام در آزمون آیلتس
 10. شرکت در آزمون آیلتس
 11. دریافت کارنامه آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *