روش LOA چیست؟

روش LOA چیست؟

ارزشیابی یادگیری محور (LOA ) چیست؟

اصطلاح ارزشیابی یادگیری محور یکی از چندین موردی است که در سال های اخیر با هدف مشابهی در ذهن به کار رفته است. حتی زبان انگلیسی ارزیابی دانشگاه کمبریج از دیدگاه متخصص ارزیابی بر روش LOA تاکید ویژه ای دارد. LOA  ایجاد مکانی برای شکلی از ارزشیابی با اولویت ها و ارزش های متفاوت از ارزشیابی سنتی است.

LOAشکلی از ارزیابی را پیشنهاد می کند که هدف اصلی آن ترویج یادگیری است. نقش ارزشیابی در این روش منحصربه فرد است و رویکرد یادگیری محور آن به این معناست که ارزشیابی دائما باعث اطلاع رسانی و افزایش یادگیری می شود. این بدان معنی است که دانش آموزان یا دانشجویان پیشرفت مداوم و قابل اندازه گیری دارند.

روش LOA

همان طور که در تصویر می بینید LOA  یعنی تدریس، ارزشیابی، یادگیری و مجددا ارزشیابی. این چرخه به طور مداوم در جریان است تا آموزش زبان انگلیسی به طور کامل انجام شود.

ما در موسسه زبان و اعزام دانشجو MLG براساس این روش ابتدا تدریس را شروع می کنیم و نقاط ضعف زبان آموزان را شناسایی می کنیم (ارزشیابی) و بر روی این نقاط ضعف کار می کنیم و نقاط ضعف زبان آموزان را به نقاط قوت آنها تبدیل می کنیم (یادگیری) و این مراحل دوباره تکرار می شود تا یادگیری کامل اتفاق بیافتد.

Learning Oriented Assessment  روش انحصاری آکادمی MLG برای آموزش زبان های خارجی ست. روش LOA  روشی استاندارد و پربازده جهت یادگیری دوره های زبان انگلیسی ست و در واقع بهترین روش ممکن برای آموزش زبان انگلسیی ست. شما در این روش در هر دوره ای که ثبت نام می کنید ( دوره های حضوری و دوره های آنلاین مجموعه MLG ) علاوه بر استاد اصلی، یک استاد همراه 24 ساعته در کنار شما دانشجویان خواهد بود .

استاد همراه (استاد راهنما) یا  (TA)/Teacher Assistant  یکی از اساتید موسسه MLG است که همزمان با استاد اصلی در دوره یا کلاسی که ثبت نام کرده اید همراه شما هست.

هدف ما قراردادن شما در محیط زبان انگلیسی است حتی در زمان هایی که سر کلاس نیستید. یعنی زمان هایی که سر کلاس هستید -چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری -آموزش شما توسط استاد اصلی انجام می شود و زمان هایی که سر کلاس نیستید آموزش شما متوقف نخواهد شد و شما توسط استاد همراه  (TA ) آموزش خواهید دید.

به عبارتی شما در طول روز با آموزش و یادگیری زبان انگلیسی سر و کار دارید و استاد همراه تکالیفی را برای شما در ساعت های مشخص ارسال می کند و شما به طور مدون و منظم با استاد همراه در ارتباط هستید تا بهترین نتیجه ممکن یعنی یادگیری زبان انگلیسی اصولی و کاربردی میسر شود.

لازم به ذکر هست که هر کدام از اساتید اصلی و همراه وظایف مشخصی دارند و نه تنها انجام دادن این وظایف تداخلی باهم ندارند بلکه مکمل یکدیگر هستند تا دانشجویان طعم یادگیری متفاوت زبان انگلیسی را بچشند و بتوانند از خدمات مجموعه MLG به نحو احسن استفاده کنند.

 به طور خلاصه باید بگیم هدف اصلی موسسه زبان MLG قرار دادن مداوم و منظم شما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی یا آزمون های بین المللی مانند آیتلس/ تافل/ پی تی ای/ ای پی تی و سایر آزمون ها ست. به عبارت دیگر آموزشگاه زبان MLG  از لحظه ثبت نام دوره مورد نظر تا لحظه اتمام دوره به صورت کامل در کنار شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *