آزمون یوس
گروه آموزشی MLG

آزمون یوس چیست؟

آزمون یوس (YOS ) در واقع آزمون ورودی دانشگاههای دولتی و خصوصی ترکیه از مقطع دیپلم میباشد که برای افراد غیر بومی طراحی شده است. اکثر دانشگاههای خصوصی و دولتی ترکیه با آزمون یوس اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی میکنند و بخشی از آنها نیز با آزمون SAT پذیرش دانشجو دارند.

یک قطعه عکس پرسنلی

عکس از گذرنامه یا کارت ملی شرکت کننده

اسکن مدرک موقت دیپلم یا پیش دانشگاهی

واریز هزینه آزمون به دانشگاه مربوطه

مباحث آزمون یوس:

آزمون یوس شامل 5 مبحث است که این مباحث دروس ریاضی، هوش، هندسه، منطق و پرابلم می باشند.

مباحث آزمون یوس

مطالب آزمون یوس مطابقت 90 درصدی با دروس دبیرستان دانش آموزان کشور ما دارد

سوالات آزمون یوس

تعداد سوالات آزمون یوس به طور میانگین حدود 80 سوال است و زمان تقریبی پاسخ به سوالات آزمون یوس حدود 100 دقیقه میباشد. بخش اندکی از سوالات آزمون یوس مربوط به سوالات هندسه (حدود 10 درصد سوالات) و مابقی حدوداً به طور مساوی بین دروس هوش و ریاضی تقسیم می شوند. سطح سوالات آزمون یوس برای دانش آموزان کشور ما بسیار ساده میباشد. نمره ی آزمون یوس از 100 درصد میباشد و برای قبولی در رشته های مختلف ( تمامی رشته های پزشکی، پیراپزشکی، مهندسی ،هنر و … باید نمرات مختلف را کسب کرد.

آزمون یوس توسط اکثر دانشگاه های ترکیه هر ساله در بازه زمانی اردیبهشت ماه تا تیرماه برگزار میشود که بر طبق نتایج آن دانشگاهها اقدام به جذب دانشجوی خارجی میکنند. قبل از سال 2010 آزمون یوس به صورت سراسری و یکبار در سال برگزار میشده. در حال حاضر نیز خبرهایی از وزارت آموزش و پرورش ترکیه (YOK) به گوش میرسد که امکان بازگشت به گذشته وجود دارد و وزارت آموزش و پرورش ترکیه در نظر دارد که دوبار در سال آزمون یوس را به صورت سراسری برگزار کند ولی تا به این لحظه به صورت رسمی خبری اعلام نشده است.

ریاضی: 90 درصد مشابهت با ریاضی دبیرستان دارد.

هوش: مبحث هوش در واقع بازی و ریاضی بوده و بسیار درس شیرینی میباشد.

هندسه: 90 در مشابهت با هندسه رشته ریاضی و فیزیک دارد.

فرد متقاضی شرکت در آزمون یوس ترکیه از مقطع دیپلم تنها باید ۱۲ سال تحصیلی را دارا باشد تا بتواند در آزمون‌های ورودی این دانشگاه ها شرکت کند (دانش آموزان پایه دوازدهم نیز شامل این شرایط می باشند)

ثبت نام آزمون یوس دانشگاههای ترکیه هر ساله حدود بهمن ماه شروع میشود و تا حدود یک ماه قبل از زمان آزمون یوس ادامه دارد(البته این بازه زمانی به دلیل شیوع ویروس کرونا در سالهای 1399 و 1400 به تاخیر افتاده است). ثبت نام آزمون یوس دانشگاهها عمدتا به صورت آنلاین میباشد و پرداخت هزینه ها نیز به صورت آنلاین از حساب بانکهای ترکیه باید باشد.

هزینه ی آزمون یوس در دانشگاههای مختلف ترکیه متفاوت است. این هزینه یا به صورت لیر و یا به صورت دلار یا یورو پرداخت میشود. معمولا هر دانشگاه بین 300 تا 500 لیر برای ثبت نام آزمون یوس هزینه دریافت میکند. البته گاها دیده شده برخی از دانشگاهها نیز برای انتخاب رشته وجه دریافت میکنند.

کلاس های یوس

سوالات آزمون یوس عمدتا به 2 زبان ترکی و انگلیسی میباشد که حق انتخاب با دانشجو میباشد. البته برخی دانشگاههای ترکیه به زبان فارسی هم سوالات خود را ارائه میدهند ولی به دلیل ترجمه نامناسب توصیه ما به دانشجویان این است که زبان ترکی یا انگلیسی را انتخاب کنند.
عموما موسسه های برگزار کننده دوره های یوس ترکیه اعتقاد دارند که زبان ترکی از اهمیت کمتری برخوردار است و از آنجا سوالات آزمون یوس توضیحی نیستند و اکثرا یا به صورت شکل و یا به صورت فرمول میباشند لذا زبان ترکی از اهمیت کمتری برخوردار است، ولی این دیدگاه درست نیست . چراکه در سالهای اخیر سوالات آزمون یوس برخی دانشگاهها به گونه ای شده که نیاز با یادگیری زبان ترکی هم بسیار احساس میشود.
گروه آموزشی MLG در تمام کلاسهای یوس خود چه کلاس یوس در کرج به صورت حضوری و چه در کلاسهای آنلاین خود زبان ترکی استانبولی را به صورت کامل و در حد نیاز آموزش میدهد.

حوزه های برگزاری آزمون یوس عموما در شهر دانشگاه برگزارکننده آزمون بوده ولی اکثر دانشگاهها در شهرهای بزرگ ترکیه مانند آنکارا، استانبول، ازمیر و … نیز حوزه های آزمون تعیین میکنند.
برخی دانشگاهها حتی در کشورهای دیگر هم حوزه ی آزمون تعیین میکنند. به طور مثال در سالهای گذشته دانشگاههای استانبول و آتاتورک در ایران در شهرهای تهران و تبریز حوزه ی آزمون داشتند. (قابل ذکر است که به دلیل شیوع ویروس کرونا حوزه های ایران لغو شدند)

هر ساله دانشجویان یوس برای شرکت در آزمون های یوس ترکیه بین 2 هفته تا 1.5 ماه به کشور ترکیه سفر کرده و در هتل ها یا خوابگاههای مختلف ساکن میشوند.
گروه آموزشی MLG هر ساله با همکاری موسسات و شرکتهای مورد اعتماد اقدام به برگزاری تور آزمونهای ترکیه میکند.
تور آزمونهای ترکیه باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد چراکه دانشجویان باید با آرامش کامل در آزمونها حاضر شوند.
از دیگر امکانات تور آزمونهای یوس ترکیه ترانسفر فرودگاهی و همچنین ترانسفر به محل آزمونهای یوس میباشد. شناسای دقیق محل آزمونها و حضور به موقع در آزمونها از نکات حائز اهمیت در برگزاری تورآزمونهای یوس است.
این تور هرساله در دو شهر آنکارا یا استانبول برگزار میشود.

زمان اعلام نتایج آزمونهای یوس ترکیه:

نتایج آزمون یوس ترکیه حدودا 2 هفته تا 1 ماه پس از زمان برگزاری آزمون یوس نتایج اولیه آزمون یوس منتشر میشوند و پس از بازه ای که دانشگاه های ترکیه برای ثبت نام تعیین میکنند . در بازه های زمانی مختلف بعد از اعلام نتیجه اولیه و بر حسب تعداد پذیرش دانشگاه یا تعداد ثبت نام ها و صندلی های خالی دانشگاه های ترکیه امکان دارد هر دانشگاه یک یا دو بار تکمیل ظرفیت برای رشته های باقی مانده انجام دهد.

انتخاب رشته دانشگاههای ترکیه:

انتخاب رشته دانشگاههای ترکیه در تیر ماه و یا مرداد ماه هر سال انجام میشود. برخی دانشگاههای ترکیه که آزمون برگزار نمیکنند ، از طریق نمرات آزمون سایر دانشگاهها اقدام به انتخاب رشته میکنند که گاها دیده شده برای انتخاب رشته هزینه ای دریافت میکنند که البته این هزینه زیاد نخواهد بود. در تمامی کلاسهای حضوری یوس در کرج و کلاسهای آنلاین یوس تمامی موارد انتخاب رشته را به صورت کامل انجام میدهد.

قبولی در دانشگاههای ترکیه:

درصد قبولی در آزمون یوس با در نظر گرفتن دانشگاههای خصوصی ترکیه 100 درصد است. با شرکت در کلاسهای یوس در کرج به صورت حضوری و کلاسهای آنلاین آزمون یوس در گروه آموزشی MLG از سراسر کشور میتوانید احتمال قبولی خود در تمامی رشته ها و دانشگاهها را بالا ببرید.

گروه آموزشی MLG بزرگترین برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون یوس در پکیج های مختلف کلاسهای یوس را برگزار میکند که عبارتند از:

 1. برگزاری دوره های حضوری 3 تا 5 ماهه آزمون یوس در استان البرز توسط برترین اساتید یوس ایران
 2. آموزش روشهای تست زنی توسط اساتید
 3. برگزاری آزمون های شبیه سازی شده یوس در کرج به صورت مدون
 4. ارائه برنامه جامع آزمون ها در ابتدای دوره
 5. تشکیل کلاس های نکته و تست و رفع اشکال
 6. تدریس کامل مباحث آزمون یوس با جزوات اختصاصی گروه آموزشی MLG و کتاب‌های ارجینال کشور ترکیه
 7. مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی در طول دوره توسط مشاوران حرفه ای و کارآزموده گروه آموزشی MLG
 8. 450 ساعت آموزشی مربوط به دروس ریاضی، هوش، هندسه، منطق و پرابلم
 9. آموزش رایگان زبان ترکی استانبولی
 10. آموزش زبان ترکی استانبولی به خانواده دانشجویان با تخفیف 30 درصدی
 1. برگزاری دوره های آنلاین آزمون یوس به صورت 3 ماهه و 5 ماهه توسط برترین اساتید یوس ایران
 2. آموزش روشهای تست زنی توسط اساتید
 3. برگزاری آزمون های شبیه سازی شده یوس به صورت مدون
 4. ارائه برنامه جامع آزمون ها در ابتدای دوره
 5. تشکیل کلاس های نکته و تست و رفع اشکال
 6. تدریس کامل مباحث آزمون یوس با جزوات اختصاصی گروه آموزشی MLG و کتاب‌های ارجینال کشور ترکیه
 7. مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی در طول دوره توسط مشاوران حرفه ای و کارآزموده گروه آموزشی MLG
 8. 450 ساعت آموزشی مربوط به دروس ریاضی، هوش، هندسه، منطق و پرابلم
 9. آموزش رایگان زبان ترکی استانبولی
 10. آموزش زبان ترکی استانبولی به خانواده دانشجویان با تخفیف 30 درصدی

دوره های آزمون یوس به صورت خصوصی و تک درس

اگر در مبحث هایی مشخص از مباحث آزمون یوس شامل دروس ریاضی، هوش، هندسه، پرابلم و منطق مشکل دارید ، مجموعه آموزشی MLG کلاسهای آموزشی تک درس به صورت خصوصی (حضوری یا آنلاین ) هم برگزار میکند.

دوره های جمع بندی آزمون یوس ترکیه :

گروه آموزشی MLG اولین و بزرگترین برگزار کننده کلاس یوس در کرج هر ساله حدود 1 ماه قبل از آزمونهای یوس اقدام به برگزاری دوره ی جمع بندی آزمونهای ترکیه میکند و در این دوره ها تمامی مباحث آزمونهای یوس را مرور کرده و کلاسهای حل تست آزمون یوس را برگزار میکند.

کلاسهای جمع بندی آزمون یوس در حال حاضر هم به صورت حضوری در استان البرز و هم به صورت آنلاین در این موسسه برگزار میشود.

در کلاسهای یوس در کرج چه میگذرد:

گروه آموزشی MLG با برنامه ریزی دقیق ومنظم برای هر جلسه آموزشی در طی دوره های تحصیل در ترکیه تا انتهای راه همراه دانشجویان بوده است. برنامه ریزی دقیق برای هر جلسه ی آموزشی برنامه ریزی دقیق برای آزمونهای آزمایشی مشاوره تحصیلی در طول دوره به صورت منظم ارائه برنامه ی تحصیلی منظم به دانشجویان یوس معرفی دانشگاه های ترکیه به صورت کامل در طول کلاسهای یوس معرفی رشته های دانشگاه های ترکیه به صورت کامل در دورههای یوس

بهترین موسسه برگزار کننده دوره های یوس:

ادعا نداریم که بهترین موسسه برگزار کننده دوره های یوس در کرج هستیم ولی با قدرت ادعا میکنیم که بهترین برنامه ریزی و بهترین اساتید را داریم.

رشته های تحصیلی

بازه ی حدودی شهریه ترمی در دانشگاههای دولتی

پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی

1 هزارلیر – 20 هزارلیر

معادل: 3 تا 60 میلیون تومان

رشته های پیراپزشکی

(فیزوتراپی، مامایی، پرستاری، …)

800 لیر – 10 هزار لیر

معادل: 2.5 تا 30 میلیون تومان

رشته های مهندسی

(برق، معماری، کامپیوتر، عمران، صنایع، …)

800 لیر – 10 هزار لیر

معادل: 2.5 تا 30 میلیون تومان

رشته های علوم انسانی

(اقتصاد، گردشگری، روابط بین الملل، …)

600 لیر – 8 هزار لیر

معادل: 2 تا 24 میلیون تومان

رشته های هنری

(عکاسی، گرافیک، طراحی لباس، طراحی جواهر، نمایش ، …)

600 لیر – 8 هزار لیر

معادل: 2 تا 24 میلیون تومان

برای اطلاع از دوره های یوس گروه آموزشی MLG ودریافت مشاوره رایگان لطفا با مشاوران مجموعه تماس بگیرید:

دوره های یوس 2022 در کرج

دوره های یوس 2022 آنلاین

دوره های یوس 2022 خصوصی

دوره های یوس 2022 گروهی

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x