آزمون یوس چیست؟

آزمون یوس (YÖS) در واقع آزمون ورودی دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه از مقطع دیپلم می باشد که برای افراد خارجی طراحی شده است. اکثر دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه با آزمون یوس اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می کنند.

مباحث آزمون یوس شامل دروس زیر می شود

ریاضی
هوش
هندسه
منطق و پرابلم
آزمون یوس شامل 5 مبحث است که این مباحث دروس ریاضی، هوش، هندسه، منطق و پرابلم می باشند.

چطوری برای آزمون یوس آماده شیم؟

برای آمادگی آزمون یوس شما می توانید در کلاس های آمادگی یوس شرکت کنید. آموزشگاه دکتر موسوی آموزشگاه تخصصی تحصیل در ترکیه می باشد که فضایی ایجاد کرده تا دانش پذیران هیچ دغدغه ای برای قبولی و انجام کارهای ثبت نام و شرکت در آزمون و جمع بندی مباحث نداشته باشند و فقط و فقط به درس خواندن فکر کنند. این کلاس ها به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شوند و همراه با آموزش کامل مباحث، مشاوره تحصیلی و برگزاری تور آزمون ها و جمع بندی مباحث نیز برای دانش پذیران انجام می شود.

کلاس یوس آموزشگاه دکتر موسوی در تهران

در کلاس های یوس در تهران مجموعه دکتر موسوی، بیش از 550 ساعت کلاس برای سه درس ریاضی، هوش و هندسه و مباحث منطق و پرابلم برگزار می گردد. جزوات تالیفی و کتاب های کمک آموزشی اورجینال کشور ترکیه نیز طی این دوره در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در طول دوره، یکسال برنامه ریزی تحصیلی توسط مشاور مجموعه صورت می گیرد. در کنار این موارد، 12 مرحله آزمون آزمایشی هدفمند با ارائه کارنامه تحلیلی متمایز در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. کلاس های یوس مجموعه ایرانی نوین بصورت سالیانه نرمال و TR ، سالیانه هوش، سالیانه هندسه، سالیانه ریاضی، از صفر هندسه، از صفر ریاضی، نیترو هوش، نیترو هندسه، نیترو ریاضی و خصوصی برگزار می شود.
جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مجموعه ایرانی نوین بزرگترین موسسه تحصیل در ترکیه در تهران در ارتباط باشید.
مجموعه ایرانی نوین با داشتن دو شعبه فعال در  تهران و کرج بزرگترین و معتبرترین موسسه تحصیل در ترکیه می باشد. امکانات به روز، اساتید مجرب، مشاوران تحصیلی ومدیریت دلسوز همه و همه در این مجموعه گرد هم آمده اند تا بهترین نتیجه برای متقاضیان حاصل شود. کارشناسان ارشد و مشاوران موسسه تحصیل در ترکیه مجموعه ایرانی نوین با آگاهی از آخرین قوانین تحصیلیی و مهاجرتی بهترین گزینه را به متقاضیان ارائه می دهند. مشاوران این موسسه از ابتدای دوره تا رسیدن به مقصد در کنار متقاضیان می مانند و با ارائه مشاوره های تحصیلی به آن ها در این مسیر سخت کمک می کنند.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در کلاس یوس

آزمون یوس متشکل از سه درس هوش، ریاضی و هندسه است و برای ورود به دانشگاه های ترکیه باید در این آزمون شرکت کرد. مجموعه آموزشی دکتر موسوی به عنوان بهترین موسسه تحصیل در ترکیه در تهران با بهره گیری از اساتید مجرب کلاس های آمادگی ورود به این آزمون را برگزار می کند. دانش پذیران عزیز باید مدارک زیر را فراهم نموده و به همراه فرم درخواست شرکت در کلاس ها به مجموعه دکتر موسوی تحویل دهند:
 • اصل و ترجمه ریز نمرات تحصیلی
 • اصل و ترجمه مدرک دیپلم(اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان پایه دوازدهم)
 • عکس پرسنلی
 • اسکن اصل پاسپورت و ترجمه آن
مجموعه دکتر موسوی موسسه تحصیل در ترکیه در تهران در تمامی مراحل ثبت نام، انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاهی در کنار شماست. هزینه های تحصیل در ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. به خصوص در دانشگاه‌های دولتی این مقدار بسیار کم است.

کلاس آنلاین یوس

همانطورکه می دانید کلاس های آموزشی در بسیاری از مراکز آموزشی با شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شدند. در واقع با گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مختلف، چنین موضوعی بسیار ساده انجام گرفت. شاید اگر چندین سال قبل، ویروس کرونا شیوع پیدا می‌کرد هرگز امکان آموزش آنلاین وجود نداشت اما در این دوره از زندگی با وجود گوشی‌های هوشمند و اینترنت و پیشرفت تکنولوژی، هر خانه به یک مرکز یادگیری برای دانش‌آموزان تبدیل شده است.
کلاس های آنلاین هم اکنون به مراکز یادگیری در سراسر دنیا تبدیل شده اند و داوطلبان بدون نیاز به حضور در کلاس درس می توانند از هر مکانی که هستند آموزش خود را فراگیرند. مجموعه دکتر موسوی به عنوان بزرگترین و تخصصی ترین آموزشگاه یوس در تهران همه ساله اقدام به برگزاری کلاس های یوس در شهر تهران می کند تا به این ترتیب متقاضیان آمادگی هر چه بیشتر را کسب نمایند.کلاس‌های یوس در تهران مجموعه دکتر موسوی با هدف یادگیری کاربردی دروس یوس و آمادگی هر چه بهتر و بیشتر برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه ایجاد شده‌اند.
در کنار آموزش حضوری، مجموعه دکتر موسوی اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین نیز می کند تا افراد از شهرهای مختلف بتوانند از آموزش مباحث یوس بهره ببرند. هم اکنون دانش آموزان زیادی از شهرهای استان های تهران، البرز، قزوین، زنجان، شیراز، کرمانشاه و حتی گیلان و خراسان بصورت مجازی در حال تحصیل در کلاس های آموزشی یوس مجموعه دکتر موسوی هستند.

خدمات مجموعه ایرانی نوین در کلاس یوس تهران

برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه باید در آزمون یوس شرکت کرد و نتیجه آن را برای انتخاب رشته و ثبت نام به دانشگاه ها ارائه داد. این آزمون همه ساله برای ورود افراد خارجی به دانشگاه های ترکیه برگزار می شود. آزمون یوس شامل ۵ مبحث اصلی هوش، ریاضی، منطق، پرابلم و هندسه است که مباحث منطق و پرابلم در سوالات هوش و ریاضی مطرح می شوند. برای کسب نتیجه دلخواه در آزمون یوس، فرد متقاضی به آمادگی نیاز دارد و مجموعه دکتر موسوی به عنوان برترین آموزشگاه یوس در تهران و کرج اقدام به برگزاری کلاس یوس می کند. این کلاس ها بالاترین کیفیت آموزشی را برای شما مهیا کرده است تا علاوه بر آموزش مفاهیم آزمون، با برنامه ریزی صحیح بتوانید تمام مطالب را به ذهن خود بسپارید.
کلاس یوس ترکیه مجموعه دکتر موسوی تمام مواردی که برای آمادگی کنکور یوس نیاز دارید را در نظر گرفته است. حتی برای داوطلبانی که هیچ مشکلی با مطالب درسی ندارند و همه ی مطالب درسی را به خوبی یاد گرفته اند اما فقط در تست زنی مشکل دارند، دوره های نکته و تست برگزار می شود.
مجموعه دکتر موسوی به عنوان برترین مجموعه برگزار کننده کلاس یوس ترکیه سعی کرده است تا با تکیه بر تجربه چندین ساله خود و بهره گیری از برترین اساتید یوس ترکیه، موفقیت دلخواه را برای مخاطبان خود رقم بزند. در کلاس یوس ترکیه مجموعه دکتر موسوی تمام مفاهیم مورد نیاز کنکور یوس به ساده ترین و روان ترین شیوه های ممکن آموزش داده می شوند و پس از پایان هر مبحث، آزمون کلاس یوس ترکیه برگزار می گردد. به علاوه جهت ارزیابی روند آموزش دانش پذیران عزیز آزمون های آزمایشی با بیشترین شباهت به آزمون یوس ترکیه در مجموعه دکتر موسوی برگزار می شود. پس از پایان هر آزمون نیز کارنامه تحلیلی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. این برای اولین بار است که موسسه ای چنین کارنامه ای را برای داوطلبان خود تهیه می کند. این نحوه تحلیل آزمونی می تواند دانش پذیران را در برطرف کردن نقاط ضعف خود یاری کند.
داوطلبان ورود به دانشگاه های ترکیه، بعد از شرکت در کلاس یوس ترکیه باید در آزمون یوس شرکت کنند و سپس با توجه به نمره آزمون خود اقدام به انتخاب رشته کنند. مجموعه دکتر موسوی در انجام تمام این مراحل کنار دانش پذیران عزیز خود است تا دغدغه ای در این موارد نداشته باشند. ثبت نام در آزمون های یوس، تور مسافرتی اعزام به کشور ترکیه جهت برگزاری آزمون یوس، انتخاب رشته و اقدامات لازم برای ثبت نام در دانشگاه توسط مجموعه دکتر موسوی صورت می گیرد.
مجموعه دکتر موسوی به عنوان برترین مرکز کلاس یوس ترکیه در تهران سعی کرده است تا با تکیه بر اعتماد شما عزیزان بهترین اتفاقات را برای شما رقم بزند.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

کشور ترکیه یکی از محبوب ترین کشورهای هدف برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. به دلیل داشتن مزایای زیادی مانند نزدیکی با کشورهای اروپایی، هزینه های مقرون به صرفه تحصیل و زندگی و وجود دانشگاه های بین المللی، فرهنگ غنی این کشور و مهاجرپذیری مردمان آن، بسیاری از علاقمندان به ادامه تحصیل را به سوی خود می کشاند. وقتی که به شرایط تحصیلی در کشور خود نگاهی می اندازیم، مشاهده می شود که به علت شرایط اقتصادی جامعه و شرایط سخت ورود به بازار کار به دلایل زیادی که وجود دارد و در پی آن عدم امنیت شغلی و نیز جایگاه بد فارغ التحصیلان دانشگاهی در جامعه، افراد زیادی به مهاجرت تحصیلی از کشور علاقمند هستند. بنابراین آمار مهاجرت ایرانیان در صدر مهاجرت‌های کاری و تحصیلی به کشورهای دیگر قرار دارد.
نزدیکی کشور ترکیه به ایران و برخورداری از دانشگاه‌های معتبر باعث شده است تا خیلی از دانشجویان ایرانی تصمیم بگیرند در این کشور متمدن و تاریخی ادامه تحصیل دهند. از آنجایی ‌که بخش‌هایی از ترکیه اروپایی است، مزید بر علت شده است تا سیستم آموزشی آن به کشورهای اروپایی نزدیک باشد و استانداردهای آموزشی دانشگاه های اروپایی را اعمال کنند. مهم‌ترین مزیت ادامه تحصیل در ترکیه عدم نیاز به اخذ ویزا برای داوطلبان ایرانی است. با توجه به این‌که دانشگاه‌های ترکیه همکاری‌های مداوم و پیشرفته‌ای با دانشگاه‌های بین‌المللی دارند، میزبان قابل توجهی از اساتید، اساتید مطرح بین‌المللی هستند. پس جای تردیدی باقی نمی‌ماند که ترکیه بهترین و ارزان‌ترین فرصت ادامه تحصیل برای ایرانیان متقاضی تحصیل است.

مزایای تحصیل در ترکیه

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به‌خصوص برای ایرانیان مزایای زیادی به همراه دارد و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. مهم‌ترین مزایای تحصیل در این کشور شامل موارد زیر است:
 • اعتبار بالای مدارک صادر شده از دانشگاه های ترکیه در سطح جهانی
 • مورد تایید بودن چند دانشگاه ترکیه از سوی وزارت علوم و بهداشت ایران
 • فاصله‌ ی نزدیک بین دو کشور ایران و ترکیه از لحاظ
 • ارتباط ترکیه با کشورهای اروپایی
 • بالا بودن سطح کیفیت آموزشی
 • قرابت فرهنگی کشور ترکیه با ایران
 • پائین‌تر بودن هزینه های تحصیل و زندگی
 • امکان دریافت بورسیه های تحصیلی متعدد از دانشگاه های کشور ترکیه
 • عدم نیاز به اخذ ویزای تحصیلی
داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور ترکیه باید دارای مدرک دیپلم بوده و یا سال آخر تحصیلشان در مقطع دبیرستان باشد. پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه برای مقطع کارشناسی بر اساس معدل دیپلم دبیرستان و نیز نمره در آزمون ورودی دانشگاه‌ها(یوس) است. از برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی می توان به: گروه های پزشکی و پیراپزشکی، رشته‌های کامپیوتر، بیوتکنولوژی، معماری، طراحی مد و لباس، تجارت و مدیریت، مهندسی، روابط بین‌الملل، گردشگری، فناوری اطلاعات و تجارت بین‌الملل اشاره داشت. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی یا لیسانس دانشگاه های ترکیه چهار سال می‌باشد. البته ناگفته نماند که تحصیل در گروه های پزشکی زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد.