پذیرش دانشگاه های ترکیهMLG

گروه آموزشی MLG نماینده ی پذیرش در بهترین دانشگاه های ترکیه 

 

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های  ترکیه را می‌توان یکی از راحت‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های تحصیل و مهاجرت به این کشور نامید.

متقاضیان می‌توانند در برخی از رشته‌های دانشگاهی ترکیه، بدون آزمون ورودی و کنکور، پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. 

در حال حاضر پذیرش در دانشگاه های ترکیه در  سال 2023  برای تمامی دانشگاه‌ها و تمامی رشته‌ها شروع شده است.

 اگر شما جزو متقاضیانی هستید که قصد ورود (بدون آزمون) به دانشگاه‌های ترکیه را دارید، برای اخذ پذیرش قطعی در رشته دلخواه می‌توانید از طریق دانشگاه‌های خصوصی ترکیه اقدام کنید

دانشگاه‌های خصوصی به این دلیل که از دولت هزینه‌ای را برای آموزش به دانشجویان دریافت نمی‌کنند باید خودشان هزینه‌های دانشگاه را تامین نمایند.

دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بهترین شرایط پذیرش تحصیلی بدون آزمون ورودی  با کمترین هزینه را دارند.

هزینه دانشگاه‌های خصوصی بر اساس کیفیت و امکانات آن‌ها متفاوت می‌باشد.

دانشگاه‌های خصوصی ترکیه در راستای جذب هرچه بیشتر  دانشجویان  اقدام به پذیرش با بورسیه‌های قابل توجه از 20% تا 80% می‌کنند.(در مواردی امکان اخذ بورسیه صد درصد از دانشگاه های ترکیه وجود دارد)

در موسسه آموزشی MLG شما امکان گرفتن بورسیه را خواهید داشت و در نظر داشته باشید که طبق اخبار اعلام‌شده از سازمانYÖK ، امسال آخرین سالی است که دانشگاه‌های ترکیه بدون آزمون دانشجو می‌پذیرند.(در صورت برگزاری آزمون یوس به صورت واحد “TR_YOS” پذیرش در برخی رشته های دانشگاه های ترکیه از طریق آزمون TR_YOS انجام میگیرد)

پذیرش های مستقیم دانشگاهی توسط مجموعه MLG

قبل
بعدی

از طریق پذیرش بدون آزمون ترکیه می‌توان در تمامی رشته‌های موجود در دانشگاه‌های ترکیه پذیرش گرفت.

اگرچه ممکن است در سایت‌های ایرانی ببینید که: “در رشته های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی نمی‌توان بدون شرکت در کنکور در دانشگاه قبول شدچرا که همان‌طور که می‌دانید در ایران نمی‌شود بدون شرکت در کنکور و کسب رتبه خوب و بالا در این رشته‌ها قبول شد. اما شما می‌توانید از طریق پذیرش بدون کنکور دانشگاه‌های ترکیه در دانشگاه‌های معتبر این کشور که رتبه‌های جهانی بسیار خوبی دارند تحصیل کنید. دانشگاه‌های خصوصی ترکیه علاوه بر اینکه ارائه‌دهنده خدمات آموزشی با کیفیتی در سطح بالای بین‌المللی هستند، دارنده مجموعه‌ای از مزایا نسبت به دانشگاه‌های دولتی این کشور نیز هستند.

  1. امکان دریافت بورسیه تحصیلی  در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه از طریق گروه آموزشی MLG . (بورسیه تحصیلی بین 20 تا 80% شهریه را کاهش می‌دهد .در صورت برگزاری آزمون یوس به صورت واحد “TR_YOS” پذیرش در برخی رشته های دانشگاه های ترکیه از طریق آزمون TR_YOS انجام میگیرد)
  2. تحصیل در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول، ازمیر و آنکارا که بیشتر دانشگاه‌های خصوصی در آن‌ها قرار دارند.
  3. برخلاف دانشگاه‌‌های دولتی ترکیه که دانشجویان برای ورود به آن‌ها نیاز است تا در امتحانات ورودی مانند آزمون SAT یا YÖS شرکت کنند، دانشگاه‌های خصوصی هیچ آزمونی ندارند و دانشجویان می‌توانند بدون اتلاف وقت وارد دانشگاه شوند. (شما هر زمانی که ثبت‌نام کنید تمامی کارهای مربوط به دانشگاه طی 13 الی 14 روز کاری انجام می‌شود، بلافاصله نامه پذیرش دانشگاه به شما ارائه می‌شود)
  4. عدم نیاز تسلط به زبان ترکی و یا زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه (برای پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه حتی در صورتی که مدرک زبان نداشته باشید، دانشگاه در بدو ورود دوره‌های زبان را در یک یا دو ترم تحصیلی به شما ارائه خواهد داد.)
  5. از مزیت‌های تحصیل در کشور ترکیه، حمل‌و‌نقل سریع و آسان و هزینه زندگی و سکونت پایین است.

دانشگاه یدی تپه

دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه آجی بادم

دانشگاه مدیپل

دانشگاه اطلس

دانشگاه آتیلیم

دانشگاه بیرونی

دانشگاه کوجاعلی سالیک

دانشگاه بیلگی

دانشگاه کنت

دانشگاه فنرباغچه

دانشگاه آیدین

دانشگاه لقمان حکیم

دانشگاه اوکان

دانشگاه ایستینیه

دانشگاه یوکسک ایحتیساس

دانشگاه گالاتا

دانشگاه آرل

دانشگاه هالیچ

دانشگاه  آلتن باش

دانشگاه بیکوز

دانشگاه کاراتای

دانشگاه اوسکودار

دانشگاه ینی یوزیل

دانشگاه مال تپه

دانشگاه گلیشیم

متقاضیان می‌توانند در تمامی رشته‌های مورد نظر خود در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه به صورت بدون آزمون تحصیل کنند.

این رشته ها عبارتند از:

پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی، معماری، هنر، هوافضا، بیزینس، طراحی، اقتصاد، آموزش و پرورش، مهندسی، مد، ارتباطات جمعی و روزنامه‌نگاری، زبان، علوم زندگی، مدیریت بازاریابی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، فناوری و اطلاعات، گردشگری و مهمان‌داری، موسیقی و

برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، نسبت به دانشگاه‌های دولتی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این دانشگاه‌ها در مقابل هزینه‌ای که دریافت می‌کنند؛ امکانات رفاهی بهتری را نیز ارائه می‌دهند. هزینه تحصیلی شما بسته به دانشگاه و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، متغیر می‌باشد.

هزینه تحصیل در دوره‌های تحصیلات عالی، توسط دولت در ابتدای هر سال تحصیلی تعیین می‌شود. این هزینه برای دانشگاه‌های خصوصی حداکثر تا 25،000 دلار می‌باشد. قبل از اقدام برای پذیرش از این دانشگاه‌ها می‌توانید در سایت دانشگاه مورد نظر، شهریه رشته مورد نظر را مشاهده کنید.

همچنین هزینه‌های زندگی تخمین زده شده برای دانشجویان بین‌المللی حداقل 300 تا 500 دلار در هر ماه، بسته به شیوه زندگی دانشجویی دارد. همچنین، دانش‌آموزان باید برای کتاب که تقریبا 100  دلار در هر ترم هستند، بودجه کنار بگذارند.

گروه آموزشی MLG همواره تلاش میکند با دریافت بورسیه تحصیلی برای علاقه مندان به تحصیل در ترکیه هزینه های آن ها را کاهش دهد

برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه ابتدا باید از طریق یک موسسه یا دپارتمان داخل کشور اقدام کنید.

MLG ACADEMY  به عنوان اولین دپارتمان تحصیل در ترکیه در کرج توانسته با تمامی دانشگاه‌های خصوصی برای پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در ترکیه قرارداد مستقیم ببندد.

شما می‌توانید با جستجو در صفحه اینستاگرام و یا وب‌سایت ما با دانشگاه‌های خصوصی بیشتر آشنا شوید و پس از آن در رشته‌ای که علاقه به تحصیل آن را دارید با ارسال مدارک مورد نیاز که پایین تر به آن اشاره شده است ،برای پذیرش اقدام کنید. مطمئن باشید در اولین روز ترم تحصیلی جدید در آن دانشگاه حضور خواهید داشت.

برای  پذیرش در دانشگاه های  ترکیه شرایط سنی خاصی وجود ندارد و شما در هر سنی می‌توانید برای پذیرش بدون کنکور اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های خصوصی ترکیه عبارتند از:

  • عکس پرسنلی 
  • نام مادر متقاضی  به لاتین
  • پاسپورت (به همراه ترجمه )
  • مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم (به همراه ترجمه)
  • مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش‌دانشگاهی  به همراه ترجمه (ویژه داوطلبان نظام قدیم)
Socail Media Instagram

برای دیدن ویدیو های آموزشی رایگان زبان های خارجی به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

برای اطلاع از شرایط تحصیل در ترکیه به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید