دانشگاه اطلس هدر

دانشگاه اطلس

رویای پوشیدن روپوش سفید پزشکی و خارج شدن از اتاق عمل در حالی که چشمان زیادی منتظر ما هستند و یا درمان بیمار روی یونیت دندانپزشکی تقریبا یک بار برای بسیاری از دانشجویان اتفاق افتاده است اما سخت بودن مسیر ورود به این رشته ها خیلی ها را از رسیدن به این رویا باز داشته است.

در این بین وجود دارند داوطلبان علاقمند به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی که اقدام به گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از ایران کرده باشند.

تحصیل به زبان انگلیسی و آشنایی با یک زبان و فرهنگ جدید، استفاده از امکانات بروز دانشگاهی، بورسیه های متعدد و فرصت های آموزشی و همچنین اخذ مدرک معتبر تحصیلی می تواند از امتیازات تحصیل در خارج از کشور برای هر فرد تلقی شود.

در این بین، کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و نیز اشتراکات فرهنگی، غذایی و … زیاد به کشور ایران، تبدیل به یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای مهاجرت تحصیلی شده است.

کشور ترکیه با داشتن آب و هوای مطلوب و طبیعت زیبا، مردمانی مهمان نواز و طبع غذایی دلخواه بسیاری از ایرانیان و مهم تر از آن  تحصیل ارزان اما با کیفیت بالا مقصد مناسبی برای تحصیل و زندگی برای بسیاری از ایرانیان می باشد.

در کشور ترکیه دانشگاه های دولتی و خصوصی اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه برای دانشجویان ترک رایگان می باشد اما دانشگاه های دولتی ترکیه در رشته های مختلف ظرفیت هایی برای متقاضیان خارجی در نظر می گیرند که شامل پرداخت شهریه می باشد.

البته میزان مبالغ شهریه ها بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است.

به علاوه، ورود به دانشگاه های دولتی منوط به موفقیت در آزمون ورودی یوس است. شهریه دانشگاه های خصوصی ترکیه نسبت دانشگاه های دولتی بالاتر است اما اخذ پذیرش از آن ها نسبت به دانشگاه دولتی آسان تر می باشد و نیاز به شرکت در آزمون نداشته و پذیرش بدون آزمون خواهد بود.

امکانات دانشگاهی بسیار بالا، دانشگاه های خصوصی ترکیه را به مقصد بسیاری از علاقمندان مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. 

یکی از پیشرفته ترین و جدیدترین دانشگاه های خصوصی شهر استانبول در زمینه بهداشت و درمان، دانشگاه اطلس می باشد که در سال 2018 تاسیس شد.

نام این دانشگاه در یک نظرسنجی از دانشجویان انتخاب شده است و این امر نشان دهنده ارزش و توجهی است که این دانشگاه به دانشجویان خود دارد.

در آخرین ارزیابی های صورت گرفته، این دانشگاه رتبه 205 کشوری را دارد که با توجه به تازه تاسیس بودن آن و پیشرفت های بسیار زیادی که در سال های اخیر داشته است به زودی در زمره بهترین دانشگاه های خصوصی قرار خواهد گرفت.

برای ثبت نام در این دانشگاه، ترجمه ریز نمرات دبیرستان، ترجمه مدرک دیپلم یا گواهی موقت آن، ترجمه پاسپورت، عکس 3× 4 و درصورت داشتن مدرک زبان، اصل آن الزامی است.

از جمله امکانات دانشگاه اطلس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتابخانه بزرگ و مجهز
  • کارگاه های تخصصی برای هر رشته
  • آزمایشگاه هایی مجهز به جدید ترین تکنولوژی روز دنیا
  • کلاس های مجهز برای تمامی رشته ها
  • تراس های رو به جنگل
  • سینمای تابستانی
  • کافه ها و سلف های غذاخوری
  • سالن های ورزشی مجهز
  • مراکز بازی و تفریحی داخل دانشگاه

ظرفیت پذیرش در رشته های این دانشگاه نیز بین 20 الی 30 نفر متغییر می باشد.

اگر قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید با کارشناسان تحصیل در ترکیه مجموعه mlg در ارتباط باشید تا بتوانید از بورسیه های تخفیف های پرداخت در شهریه نیز بهرمند شوید. این تخفیف ها به شما کمک می کند تا با پرداخت شهریه مناسب، لذت تحصیل در یک دانشگاه با کیفیت را تجربه کنید.

هم اکنون این دانشگاه دارای5 دانشکده پزشکی، علوم سلامت، دندانپزشکی، علوم طبیعی و مهندسی و علوم اجتماعی و انسانی است. از مهم ترین رشته های این دانشگاه می توان به:

دانشکده دندانپزشکی

دندانپزشکی( انگلیسی زبان)

16000 دلار سالانه

دندانپزشکی( به زبان ترکی)

13000 دلار سالانه

دانشکده علوم اجتماعی و انسانی

روانشناسی

3500 دلار سالانه

زبان و ادبیات انگلیسی

3500 دلار سالانه

مترجمی و مدیریت بازرگانی

3500 دلار سالانه

دانشکده علوم طبیعی و مهندسی

مهندسی صنایع

3500 دلار سالانه

مهندسی نرم افزار

3500 دلار سالانه

مهندسی کامپیوتر

3500 دلار سالانه

طراحی داخلی

3500 دلار سالانه

زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

3500 دلار سالانه

دانشکده علوم سلامت

گفتار درمانی

3000 دلار سالانه

مامایی

3000 دلار سالانه

پرستاری

3000 دلار سالانه

فیزیوتراپی

3000 دلار سالانه

رشد و تغذیه

3000 دلار سالانه

دانشکده پزشکی

رشته پزشکی( انگلیسی زبان)

حدود 17000 دلار سالانه

پزشکی( به زبان ترکی)

حدود 14000 دلار سالانه