دانشگاه آجی بادام

تحصیل در بهترین رشته های دانشگاهی آرزوی هر فردی است. اما واقعا چند نفر به آرزوی خود دست پیدا می کنند؟ طبیعتا مسیر ورود به رشته های دانشگاهی خوب نیاز به تلاش و برنامه ریزی ویژه دارد. گاهی افراد با اولین شکست و یا احساس سختی از مسیر جا می مانند و فقط یک حسرت برای خود بر جای می گذارند.

در این بین افرادی وجود دارند که به راحتی تن به شکست نداده و از هدف خود دست نمی کشند. عدم موفقیت در ورود به دانشگاه های داخل کشور نیز آن ها را از هدف خود دور نمی کند و به دنبال رسیدن به آن هدف، چشم به تحصیل در خارج از کشور می دوزند.

آشنایی با یک فرهنگ جدید، استفاده از امکانات پیشرفته دانشگاهی و همچنین اخذ مدرک معتبر تحصیلی می تواند از امتیازات تحصیل در خارج از کشور برای هر فرد محسوب شود.

کشور ترکیه به علت برخورداری از آب و هوای مطلوب، مردمانی مهمان نواز، اشتراکات فرهنگی و مهم تر از آن  تحصیل ارزان اما با کیفیت بالا گزینه محبوبی برای ادامه تحصیل ایرانیان است. دانشگاه های دولتی و خصوصی زیادی در کشور ترکیه اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می کنند.

یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های خصوصی شهر استانبول و حتی کشور ترکیه دانشگاه آجی بادام می باشد که در سال 2007 تاسیس شد. این دانشگاه در بخش آسیایی شهر استانبول قرار گرفته است و  یکی از پیشرفته ترین مراکز پزشکی اروپا را در خود دارد.

مرکز پزشکی دانشگاه آجی بادام در حوزه شبیه سازی و مهندسی ژنتیک، آموزش جراحی، رباتیک، اندوسکوپی، انکولوژی و … فعال است. زیرساخت ها و دپارتمان های این مرکز پزشکی مطابق با استانداردهای علمی جهانی است. دانشگاه آجی بادام ترکیه، گواهی نامه CAE در زمینه پزشکی دارد که نشان دهنده وجه تمایز این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه هاست.

آجی بادام با وجود اینکه یک دانشگاه خصوصی است اما همپای مطرح ترین دانشگاه های دولتی ترکیه در حال رقابت و پیشرفت است. در زمینه امکانات رشته پزشکی نیز دانشگاه برتر کشور ترکیه محسوب می شود و در ارزیابی های صورت گرفته توسط موسسات ارزیابی نیز رتبه زیر 120 کشوری را دارد و از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای تحصیل در رشته های گروه پزشکی است.

هم اکنون این دانشگاه دارای 5 دانشکده پزشکی، داروسازی، علوم سلامت و بهداشت، مهندسی و علوم پایه و ادبیات است. از مهم ترین رشته های این دانشگاه می توان به:

دانشکده پزشکی

حدود 27000 دلار سالانه

پزشکی( انگلیسی زبان)

دانشکده داروسازی

15000 دلار سالانه

داروسازی( انگلیسی زبان)

دانشکده مهندسی

12500 دلار سالانه

مهندسی زیست پزشکی( انگلیسی زبان)

12500 دلار سالانه

مهندسی کامپیوتر( انگلیسی زبان)

12500 دلار سالانه

مهندسی مکانیک( انگلیسی زبان)

12500 دلار سالانه

مهندسی برنامه نویسی( انگلیسی زبان)

12500 دلار سالانه

مهندسی عمران( انگلیسی زبان)

12500 دلار سالانه

مهندسی الکترونیک( انگلیسی زبان)

دانشکده علوم سلامت و بهداشت

8000 دلار سالانه

پرستاری

8000 دلار سالانه

فیزیوتراپی

8000 دلار سالانه

رشد و تغذیه

8000 دلار سالانه

مدیریت سلامت

دانشکده علوم پایه و ادبیات

8000 دلار سالانه

زبان و ادبیات انگلیسی

8000 دلار سالانه

اقتصاد

8000 دلار سالانه

روابط بین الملل

8000 دلار سالانه

جامعه شناسی

12500 دلار سالانه

زیست مولکولی و ژنتیک

برای ثبت نام در این دانشگاه، ترجمه ریز نمرات دبیرستان، ترجمه مدرک دیپلم یا گواهی موقت آن، ترجمه پاسپورت، عکس 3× 4 و درصورت داشتن مدرک زبان، اصل آن الزامی است.

از جمله امکانات دانشگاه آجی بادام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتابخانه بزرگ و مجهز
  • کارگاه های تخصصی برای هر رشته
  • اینترنت رایگان
  • آزمایشگاه هایی مجهز به جدید ترین تکنولوژی روز دنیا
  • بیمارستان مجهز و پیشرفته
  • کلاس های مجهز برای تمامی رشته ها
  • کافه ها و سلف های غذاخوری
  • سالن های ورزشی مجهز

اگر قصد شما ادامه تحصیل در دانشگاه آجی بادام است، با کارشناسان تحصیل در ترکیه مجموعه mlg در ارتباط باشید تا بتوانید از بورسیه های تخفیف های پرداخت در شهریه نیز بهرمند شوید. میزان این تخفیف ها  تا متغییر خواهد بود و به شما کمک می کند تا با پرداخت شهریه مناسب، لذت تحصیل در یک دانشگاه با کیفیت را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.