پیش بارگذار ایدالی
موسسه تحصیل در ترکیه در کرج

موسسه تحصیل در ترکیه در کرج

موسسه تحصیل در ترکیه در کرج

همه ما رویای تحصیل در خارج از کشور را در سر داریم و حتی ممکن است برای رسیدن به آن نیز تلاش کرده باشیم. یکی از کشورهایی که برای این مقصد گزینهای مناسب برای ایرانیان است، کشور ترکیه همسایه غربی ماست.

کشور ترکیه هزینه های تحصیلی بسیار مناسبی دارد. علاوه بر آن، هزینه زندگی در آن نیز نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی بسیار مقرون به صرفهتر می باشد. اشتراکات تاریخی، مذهبی، فرهنگی و حتی غذایی کشور ایران و ترکیه، این کشور را به مقصد محبوب برای مهاجرت تحصیلی مبدل کرده است.

از مزایا تحصیل در ترکیه میتوان به دانشگاهها و موسسات آموزشی معتبر آن اشاره داشت. افراد با تحصیل در ترکیه، مدارکی را خواهند داشت که اعتبار جهانی دارد و در نهایت میتوان وارد بازار کار کشور ترکیه شد و اقامت دائم را بدست آورد.

همچنین میتوان از کشور ترکیه به عنوان پلی برای رسیدن به کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکایی استفاده کرد. برای تحصیل در کشور ترکیه و دانشگاه های آن، به شرکت در آزمونهای ورودی دشوار احتیاجی نیست و میتوان در بهترین دانشگاهها در رشته مورد نظر، به آسانی پذیرفته شد.

دانش آموزان در مدارس دولتی کشور ترکیه به زبان ترکی و به صورت رایگان تحصیل می کنند؛ اما دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس خصوصی کشور ترکیه را دارند باید بدانند که تحصیل در این مدارس به زبان انگلیسی است و دانش آموزان باید هزینه تحصیل را پرداخت کنند.

کشور ترکیه در شهرهای بزرگ خود نظیر استانبول، آنکارا و ازمیر مدارس خصوصی با کیفیتی دارد که همه ساله دانش آموزان بین المللی مستعد را جذب می کنند. از برترین مدارس خصوصی این کشور میتوان مدرسه بین المللی MIF در شهر ازمیر و مدرسه بین المللی استانبول را نام برد.

هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی ترکیه، در حدود ۷۰۰۰ دلار تا ۲۵۰۰۰ دلار میباشد که بستگی به امکانات مدرسه و نوع خدمات هر مدرسه متفاوت است.

برای مهاجران ایرانی، مدارس ایرانی در ترکیه وجود دارد که سیستم آموزشی آن ها بر اساس سیستم مشابه با مدارس داخلی ایران بوده و تمامی مقاطع را نیز پوشش میدهند. یکی از این مدارس، مدرسه “بهمن” است که در شهر آنکارا قرار دارد. یکی دیگر از این مدارس نیز “فجر” نام دارد که دارای دو شعبه مختلف در شهر استانبول میباشد و ایرانیان به راحتی می توانند در آن ها ادامه تحصیل دهند.

مجموعه MLG به عنوان بهترین موسسه تحصیل در ترکیه در کرج می تواند شما را در این فرآیند همراهی کند.

داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور ترکیه باید دارای مدرک دیپلم متوسطه باشند. اساس دانشگاههای ترکیه پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی بر طبق معدل دیپلم دبیرستان و پذیرش در آزمون ورودی دانشگاهها(یوس) است.

از برترین رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی می توان به رشته های کامپیوتر، بیوتکنولوژی، معماری، طراحی مد و لباس، تجارت و مدیریت، مهندسی، روابط بین الملل، گردشگری، فناوری اطلاعات و تجارت بین الملل اشاره داشت. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی یا لیسانس دانشگاه های ترکیه چهار سال میباشد.

آزمون یوس متشکل از سه درس هوش، ریاضی و هندسه است و برای ورود به دانشگاه های ترکیه باید در این آزمون شرکت کرد. مجموعه MLG به عنوان بهترین موسسه تحصیل در ترکیه در کرج با بهره گیری از اساتید مجرب کلاس های آمادگی ورود به این آزمون را برگزار می کند.

دانش پذیران عزیز باید مدارک زیر را فراهم نموده و به همراه فرم درخواست شرکت در کلاس ها به مجموعه MLG تحویل دهند:

  1. اصل و ترجمه ریز نمرات تحصیلی
  2. اصل و ترجمه مدرک دیپلم(اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان پایه دوازدهم)
  3. عکس پرسنلی
  4. اسکن اصل پاسپورت و ترجمه آن

مجموعه MLG موسسه تحصیل در ترکیه در کرج در تمامی مراحل ثبت نام، انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاهی در کنار شماست. هزینه های تحصیل در ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفهتر است. به خصوص در دانشگاههای دولتی این مقدار بسیار کم است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.