مزایا تحصیل در ترکیه

مزایا تحصیل در ترکیه

مزایا تحصیل در ترکیه

تحصیلات و به خصوص تحصیلات دانشگاهی در زندگی هر فردی اهمیت انکارناپذیری را دارد. داشتن تحصیلات عالی، سطح توقع افراد را در زندگی بالا میبرد؛ به نحوی که افراد حاضر نیستند به سمت کارهای معمولی و سطح پایین بروند. از طرفی بیشتر اوقات امکان کار در زمینه تخصصی تحصیل خود به وجود نمیآید.

نمونه ی بارز این مطلب جوانانی هستند که به علت عدم موفقیت در کنکور و آزمونهای تحصیلی، زندگی را برای خود تمام شده می بینند و در برخی موارد به سمت افسردگی پیش میروند. بررسی روند کنکور و ورود به دانشگاه ها در سال های اخیر نیز نشان می دهد که بسیاری از افراد به دلایل متعددی طعم شیرین موفقیت تحصیلی و آزمونی را نمی چشند و از این رو دنیا را برای خود تمام شده می پندارند.

داشتن تحصیلات تا حدود زیادی باعث موفقیت نسبی افراد در زندگی میشود؛ چرا که راهی است برای کسب دانش تخصصی. ممکن است فرد با کسب مدرک تحصیلی در مقطع بالاتر در شغل خود ارتقا یابد و درآمد بیشتری نیز داشته باشد.

کنکور

بعد از دریافت نتایج کنکور و آزمون های تحصیلی معمولا اولین راهی که به ذهن افراد می رسد ادامه ندادن مسیر تحصیلی است اما شاید بتوان گفت که عاقلانه ترین راه ادامه دادن مسیر و نا امید نشدن است.

یکی از راه هایی که بسیاری از افراد در این موارد پیش می گیرند تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور است. بسیاری از افراد تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند ، اما نمی دانند که چگونه این کار را انجام دهند و دست یابی به مسیر صحیح برای رسیدن به هدف چگونه است. افراد باید بر اساس علاقمندی، استعدادها و توانایی های خود بهترین دانشگاه و بهترین کشور را انتخاب کنند، البته برخی موارد دیگر مانند هزینه های تحصیل، آب و هوا، فرهنگ غذایی، مهمان نوازی و سایر موارد بر میزان محبوبیت کشور ها تاثیر گذار است.

تحصیل در خارج از کشور راهی قوی برای توسعه مهارت های اجتماعی و علمی است و حتی سبب افزایش تجربه دانشگاهی افراد می شود که این خود می تواند منجر به افزایش فرصت های شغلی برای آنان باشد ، چرا که کارفرمایان همیشه به دنبال افرادی هستند که روش های مختلفی برای گسترش تجربه و دانش خود دارند. به همین دلیل مهاجرت تحصیلی نیاز به بررسی و انتخاب مسیر درست دارد.

یکی از کشورهایی که همواره مد نظر دانش آموزان ایرانی برای تحصیل بوده است، کشور ترکیه است که دانشگاه های برتری را نیز در خود جای داده است. ترکیه مزیت های زیادی را برای ایرانیان دارد از جمله اشتراکات فرهنگی، تاریخی، مذهبی، غذایی.

همچنین هزینه های تحصیلی نیز در ترکیه نسبت به سایر کشورها پایین تر بوده و افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. ترکیه کشوری چند ملیتی است و عملا پلی میان شرق و غرب ایجاد کرده است و با روند صعودی تعداد دانشجویان بین المللی از اروپا، آفریقا، ایالات متحده آمریکا و آسیا در حال ورود به این کشور می باشند.

مزایا تحصیل در ترکیه

از مزایا تحصیل در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نزدیک بودن به ایران و سهولت رفت و آمد به ان کشور
  • امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تائید
  • تحصیل به زبان ترکی و انگلیسی بدون نیاز به ارائه اولیه مدرک زبان
  • امکان کار در ترکیه حین تحصیل
  • هزینه های مقرون به صرفه زندگی
  • فرصت کار پس از تحصیل در ترکیه
  • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی(عضویت در معاهده بولونیا)
  • امکان دریافت بورسیه های تحصیلی

شایان ذکر است که با داشتن مدرک دیپلم می توان برای ورود به دانشگاه های ترکیه اقدام کرد و البته نکته حائز اهمیت این است که برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی باید در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کرد.

برای آمادگی ورود به آزمون می توان در کلاس های موسساتی که فرد را برای این آزمون ها آماده می کنند، شرکت کرد. آزمونی که برای ورود به دانشگاه های ترکیه برگزار می شود به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد و به فرد این امکان را می دهد که انتخاب کند قصد ادامه تحصیل به چه زبانی را دارد.

آزمون YOS یکی از این آزمون ها می باشد که به زبان ترکی، انگلیسی، عربی و سایر زبان ها می باشد و آزمون SAT نیز یکی دیگر از این آزمون ها است که به زبان انگلیسی برگزار می شود.

مجموعه آموزشی MLG به عنوان بهترین آموزشگاه یوس، دوره های سالانه آمادگی ورود به آزمون یوس را برگزار می کند. در کلاس یوس ترکیه مجموعه MLG تمام مفاهیم مورد نیاز کنکور یوس به ساده ترین و روان ترین شیوه های ممکن آموزش داده می شوند و پس از پایان هر مبحث، آزمون کلاس یوس ترکیه برگزار می گردد.

به علاوه جهت ارزیابی روند آموزش دانش پذیران عزیز آزمون های آزمایشی با بیشترین شباهت به آزمون یوس ترکیه در مجموعه MLG برگزار می شود.

پس از پایان هر آزمون نیز کارنامه تحلیلی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. این برای اولین بار است که موسسه ای چنین کارنامه ای را برای داوطلبان خود تهیه می کند. این نحوه تحلیل آزمونی می تواند دانش پذیران را در برطرف کردن نقاط ضعف خود یاری کند.

یکی دیگر از ویژگی های متمایز مجموعه MLG و کلاس یوس ترکیه این مجموعه، بهره گیری از مشاور تحصیلی به منظور برنامه ریزی و برطرف کردن نقاط ضعف دانش پذیران است. طی دوران برنامه ریزی، داوطلبان نحوه مطالعه صحیح و روش های خلاصه نویسی و مرور های بهنگام را فرا می گیرند و با ارائه گزارش کارهای خود، تمام این فرآیندها را برای کلاس یوس ترکیه بهبود می بخشند.

دوره های از صفر، دوره های نیترو و کلاس های نکته و تست سایر خدمات آموزشی مجموعه MLG در کلاس یوس ترکیه اند که افراد را برای رسیدن به موفقیت آماده می کنند. در کلاس یوس ترکیه مجموعه MLG از جزوات تالیفی استاندارد اساتید و کتاب های ارجینال ترکی استفاده می شود. به این ترتیب دانش پذیران می توانند از بروز ترین منابع کنکور یوس استفاده کنند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کلاس یوس ترکیه و خدمات مجموعه آموزشی MLG می توانید با مجموعه در ارتباط باشید.

داوطلبان ورود به دانشگاه های ترکیه، بعد از شرکت در کلاس یوس ترکیه باید در آزمون یوس شرکت کنند و سپس با توجه به نمره آزمون خود اقدام به انتخاب رشته کنند. مجموعه MLG در انجام تمام این فرآیندها کنار دانش پذیران عزیز خود است تا دغدغه ای در این موارد نداشته باشند.

ثبت نام در آزمون های یوس، تور مسافرتی اعزام به کشور ترکیه جهت برگزاری آزمون یوس، انتخاب رشته و اقدامات لازم برای ثبت نام در دانشگاه توسط مجموعه MLG صورت می گیرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x