دانشگاه قاضی

دانشگاه قاضی

یکی از دغدغه های بزرگ دانش آموزان، تحصیل در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه است. شاید بتوان گفت که این دغدغه برای تمامی افراد در هر سنی وجود دارد. انتخاب یک هدف درست باید همیشه همراه با برنامه ریزی و به دور از خیال پردازی باشد تا سبب شود آینده درخشانی برای فرد رقم بخورد. تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور همیشه یکی از جذاب ترین خواسته های تحصیلی است.

شاید بتوان اذعان داشت که نحوه آزمون ورودی به دانشگاه های داخل کشور یکی از مواردی است که باعث پر رنگ تر شدن این خواسته شده است. ممکن است تجربه زندگی و تحصیل در خارج از کشور برای افراد رویایی باشد اما برای رسیدن به این هدف باید بهترین تصمیم گرفته شود.

یکی از کشورهایی که در سال های اخیر به مقصد تحصیلی بسیاری از افراد مبدل شده است، کشور ترکیه می باشد. این کشور به دلیل اشتراکاتی که با کشور ما دارد و نیز حضور دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا، نگاه های هموطنان ما را معطوف خود ساخته است.

دانشگاه قاضی ترکیه که در ایران به دانشگاه غازی نیز معروف است از بهترین دانشگاه های دولتی برای اعزام دانشجو به ترکیه است. به دلیل این که برخی از رشته های این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و تمام رشته های آن مورد تائید وزارت علوم ایران هستند، متقاضیان زیادی از ایران قصد تحصیل در این دانشگاه قاضی ترکیه را دارند.

این دانشگاه علاوه بر ایران در تمام دانشگاه های اروپا و آمریکا اعتبار بسیار زیادی دارد. این دانشگاه در مرکز شهر آنکارا قرار گرفته و به مراکز خرید، خوابگاه ها، مراکز تفریحی، مراکز درمانی و …. دسترسی آسان دارد. با تحصیل در این دانشگاه زندگی در قلب پایتخت ترکیه را تجربه خواهید کرد.

دانشگاه قاضی ترکیه (غازی) که به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته می شود، در سال ۱۹۲۶ توسط دولت ترکیه (به دستور آتاتورک) در شهر آنکارا، به عنوان یک مرکز تربیت معلم تأسیس شد. در سال 1929 نام آن به مرکز تربیت معلم قاضی تغییر کرد. سرانجام درسال 1982 به نام فعلی خود یعنی دانشگاه قاضی تغییر نام داد.

در چند دهه گذشته دانشکده آکادمی مهندسی و معماری، آکادمی علوم اقتصادی و تجاری، دانشکده فنی حرفه ای، دانشکده فنی حرفه ای دختران و آکادمی مهندسی دولتی آنکارا در به شهرت رسیدن این دانشگاه  نقش به سزایی داشتند. این دانشگاه از 21 دانشکده، 4 مدرسه، 11 موسسه فنی و حرفه ای، 48 مرکز تحقیقاتی و 7 موسسه تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است.

تعداد 79 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و حدود 3000 نفر اعضای هیئت علمی دارد. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی، انگلیسی و آلمانی است.

این دانشگاه در سال 2016 میلادی رتبۀ 835 را در بین دانشگاه های جهان و در سالهای 2018-2019 میلادی رتبۀ 301-305 را در بین دانشگاه های آسیا و رتبه 8 را در بین 10 دانشگاه برتر ترکیه به خود اختصاص داده است. مطابق آمار حاصله در سال 2013 میلادی ، دانشجویان ترک بیشتر دانشگاه قاضی را برای تحصیل انتخاب کردند و از طرفداران پر شور و شوق آن بودند که این مسئله تا حد زیادی به امکانات و کیفیت آموزشی دانشگاه بر می گردد.

شرایط پذیرش برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه قبولی در آزمون یوس (YOS) یا آزمون SAT، معدل بالا، داشتن ویزای تحصیلی است.

برخی از رشته های این دانشگاه می توان به:

دانشکده معماری

7304 t

معماری

7304 t

شهرسازی

دانشکده دندانپزشکی

18754 t

دندانپزشکی

دانشکده مهندسی

7304 t

مهندسی شیمی

7304 t

مهندسی کامپیوتر

7304 t

مهندسی صنایع

دانشکده علوم بهداشتی

4906 t

پرستاری

4906 t

تغذیه و رژیم غذایی

4906 t

فیزیوتراپی

دانشکده داروسازی

18754 t

داروسازی

دانشکده علوم

6122 t

زیست شناسی

6122 t

ریاضی

6122 t

آمار

دانشکده تربیت بدنی

4906 t

تربیت بدنی

4906 t

آموزش مربیگری

دانشکده تکنولوژی

7304 t

مهندسی خودرو

7304 t

مهندسی کامپیوتر

7304 t

مهندسی حامل های انرژی

7304 t

مهندسی چوب

دانشکده آموزش

4906 t

آموزش زبان عربی

4906 t

آموزش شیمی

4906 t

آموزش ریاضی ابتدایی

4906 t

آموزش جغرافیا

4906 t

آموزش موسیقی

دانشکده پزشکی

37138 t

پزشکی

51993 t

پزشکی( انگلیسی)

برای ثبت نام در این دانشگاه، ترجمه ریز نمرات دبیرستان، ترجمه مدرک دیپلم یا گواهی موقت آن، ترجمه پاسپورت، عکس 3 × 4 و درصورت داشتن مدرک زبان، اصل آن الزامی است.

از جمله امکانات این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکانات رفاهی و تفریحی
  • امکانات ورزشی
  • خوابگاه های دانشجویی
  • فروشگاه ها
  • بوستان های دانشجویی
  • بانک
  • و بیمارستان
  • کتابخانه دانشگاه

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه قاضی را دارید، با کارشناسان تحصیل در ترکیه مجموعه mlg  در ارتباط باشید تا بتوانید از بورسیه های تخفیف های پرداخت در شهریه نیز بهرمند شوید.  این تخفیف ها به شما کمک می کند تا با پرداخت شهریه مناسب، لذت تحصیل در یک دانشگاه با کیفیت را تجربه کنید.