تحصیل در ترکیه

گروه آموزشی MLG برگزار کننده صفر تا صد دوره های تحصیل در ترکیه در ایران

شروع کنید - مشاوره رایگان
http://تحصیل%20در%20ترکیه%20

آزمون یوس چیست؟

آزمون یوس (YOS ) در واقع آزمون ورودی دانشگاههای دولتی و خصوصی ترکیه از مقطع دیپلم میباشد که برای افراد غیر بومی طراحی شده است. اکثر دانشگاههای خصوصی و دولتی ترکیه با آزمون یوس اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی میکنند و بخشی از آنها نیز با آزمون SAT پذیرش دانشجو دارند.

سوالات آزمون یوس

تعداد سوالات آزمون یوس به طور میانگین حدود 80 سوال است و زمان تقریبی پاسخ به سوالات آزمون یوس حدود 100 دقیقه میباشد. بخش اندکی از سوالات آزمون یوس مربوط به سوالات هندسه (حدود 10 درصد سوالات) و مابقی حدوداً به طور مساوی بین دروس هوش و ریاضی تقسیم می شوند. سطح سوالات آزمون یوس برای دانش آموزان کشور ما بسیار ساده میباشد. نمره ی آزمون یوس از 100 درصد میباشد و برای قبولی در رشته های مختلف ( تمامی رشته های پزشکی، پیراپزشکی، مهندسی ،هنر و … باید نمرات مختلف را کسب کرد.

آزمون یوس توسط اکثر دانشگاه های ترکیه هر ساله در بازه زمانی اردیبهشت ماه تا تیرماه برگزار میشود که بر طبق نتایج آن دانشگاهها اقدام به جذب دانشجوی خارجی میکنند. قبل از سال 2010 آزمون یوس به صورت سراسری و یکبار در سال برگزار میشده. در حال حاضر نیز خبرهایی از وزارت آموزش و پرورش ترکیه (YOK) به گوش میرسد که امکان بازگشت به گذشته وجود دارد و وزارت آموزش و پرورش ترکیه در نظر دارد که دوبار در سال آزمون یوس را به صورت سراسری برگزار کند ولی تا به این لحظه به صورت رسمی خبری اعلام نشده است.